KOKOSOVÉ PALACINKY S MALINAMI

KOKOSOVÉ PALACINKY S MALINAMI pre milovníkov kokosu, medzi ktorých patrím aj ja 🙂. V tejto kombinácii len jemne cítiť kokos, lebo maliny majú silnú chuť. Aby som umocnila kokosovú chuť, tak som si ich posypala kokosom aj na tanieri. Samotné palacinky však chutia kokosovo, ale sú krehké, treba ich piecť opatrne, lebo majú tendenciu sa trhať a lámať.
 
 
Recept na cca 10ks:
Cesto: 3 vajcia, 1 vanilínový cukor, 100g kokosovej múky, 100g Farina multiuso od Nutrifree, 720 ml mlieka, 2 PL oleja. Vajcia vyšlaháme s cukrom, pridáme múky, mlieko, nakoniec olej, vyšlaháme riedke cesto. Upečieme na panvici, podľa potreby cesto počas pečenia riedime mliekom. Pečú sa dlhšie ako klasické palacinky zo škrobovej múky, odporúčam po každej palacinke potrieť panvicu olejom.
Náplň: 200g mrazených malín necháme rozmraziť, pridáme 1 vanilínový cukor, spolu povaríme asi 5 minút a necháme vychladnúť. 250g hrudkovitého tvarohu vymiešame s 2 PL práškového cukru a 2PL strúhaného kokosu. Ak chceme mať krém hladký, môžeme ho rozmixovať. Ja som to urobila. Do tvarohu primiešame 150g sladeného bieleho jogurtu gréckeho typu (alebo smotanového) a vychladnuté maliny ( trošku malín si môžeme nechať na poliatie palaciniek). Podľa chute môžeme krém ešte dosladiť a plníme ním palacinky. Ak použijeme veľa plnky do palacinky, tak plnka vyjde len do 5ks palaciniek.
 
Autor: Bezlepkové mňamky od Alenky
 
Autor: Bezlepkové mňamky od Alenky